Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.04.2018, 18:16

V čom je Štefan Harabin ako Lincoln a v čom ako Hemingway

Udalosti dňa z nadhľadu redaktorov HN.

V čom je Štefan Harabin ako Lincoln a v čom ako Hemingway

Najznámejší youtuber medzi sudcami, nádejný prezidentský kandidát a popularizátor slova „picino“, renesančný človek Štefan Harabin, sa vydal na spisovateľskú dráhu – o pár dní mu vyjde knižná prvotina.

Na obálke sa nechal stvárniť ako americký prezident Abraham Lincoln, ktorého prezývali Čestný Abe, pretože vraj keď v mladosti pracoval ako predavač, ak sa pomýlil pri vydávaní, zakaždým zavrel obchod a išiel ukrátenému zákazníkovi osobne vrátiť každý cent.

Aj Štefan Harabin dokazuje svoje morálne kvality peniazmi, ibaže trochu inak – súd mu priznal odškodné 150-tisíc eur od Generálnej prokuratúry za to, že potvrdila existenciu prepisu telefonátu medzi ním a Bakim Sadikim.

Nuž, Harabinova kniha s príznačným názvom Súdnosť je podľa vydavateľa príbehom „ľudského ega, ktoré od počiatku civilizovanej histórie kvári dušu človeka, podmaňuje si ho ako mýtická Gorgona, zdanlivo bez možnosti voči nemu bojovať.“

Nečudo, veď jedna z najznámejších rád Ernesta Hemingwaya pre začínajúcich spisovateľov znie: „Píš o tom, čo poznáš“.

Zato Harabin má pre ľudí od pera inú radu: „Ako budete o mne písať, tak budem bývať,“ povedal o sporoch s novinármi, na ktorých podľa Via Iuris len medzi rokmi 2006 a 2013 vysúdil 164-tisíc eur.

Autor by nerád prispieval predstaviteľom našej justície na strechu nad hlavou, sedem viet teda tentoraz zostane bez pointy.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.