Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.04.2018, 19:36

Ako Kiska možno poteší Fica

Udalosti dňa z nadhľadu redaktorov HN.

Ako Kiska možno poteší Fica
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Andrej Kiska má možnosť napraviť si u Roberta Fica renomé, ktoré si pokazil na „5. Avenue“ v New Yorku stretnutím s „človekom pochybnej povesti“ Georgem Sorosom , tento týždeň privíta v Tatrách „lepšiu partiu“ - svoj český náprotivok Miloša Zemana.

Podobne ako Fico tvrdí, že desaťtisícové protesty boli pokusom o prevrat, Zeman nedávno naznačil, že môže ísť o ďalšiu „farebnú revolúciu“ a svoje domnienky si chce overiť v debate so slovenskými politikmi.

Na jednej strane je dobré, že starý a občas mrzutý pán Hradčan ešte dokáže (aj vďaka Slovensku) vidieť svet farebne, no zaujímavejšie bude, či Kiska recipročne pripomenie Zemanovi nie práve vhodné výroky o novinároch.

Český prezident totiž na stretnutí s Putinom vtipkoval, že novinárov je priveľa a treba ich likvidovať a keď dostal atrapu samopalu, žartoval zas, že to má na žurnalistov.

Špecifický humor Miloša Zemana už v Poprade veľmi dobre poznajú, veď o tamojšom pive povedal, že je vhodné akurát tak na čistenie protéz - a je viac než isté, že pevnosť česko-slovenských vzťahov bude pokúšať aj teraz. 

A tiež vieme, že slová svojho prezidenta by mala následne „vysvetľovať“ česká veľvyslankyňa.

Lívia Klausová však po ohlásení prezidentovej cesty oznámila predčasný odchod z úradu, chce sa venovať vnúčatám - chápeme, predsa len, deti sú menej prostoreké. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.