Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.02.2018, 18:20

Extrémista Mizík v reklame na demokraciu

Udalosti dňa z nadhľadu redaktorov HN.

Extrémista Mizík v reklame na demokraciu
Zdroj: TASR

Špecializovaný trestný súd zamietol obžalobu Kotlebovho poslanca Stanislava Mizíka pre závažné procesné chyby, najmä porušenie práva na obhajobu.

Nech to znie akokoľvek absurdne, extrémista sa teraz nedobrovoľne stal reklamným pútačom na demokraciu – v diktatúre by mu ako obvinenému sotva niekto priznal nejaké práva.

Pre odpor národniarov stiahla ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská návrh, ktorý by zmiernil tresty za držbu narkotík pre osobnú spotrebu.

Ukazuje sa, že nikto nedokáže poslať do väzenia Slováka za držbu drog, tak ako len Slovák dokáže poslať Slováka do väzenia za držbu drog.

Proti liberalizácii tvrdých drog sú aj „liberáli“ z SaS - od národniarov sa pokúsili odlíšiť aspoň spochybnením nápadu Andreja Danka na usporiadanie olympiády. 

Bratislavský župan hľadá šéfa odboru dopravy - teda človeka, ktorý by presvedčil obyvateľov, aby osobné vozidlá vymenili za verejnú dopravu.

Zarytí odporcovia áut však majú smolu - od uchádzačov sa vyžaduje vodičský preukaz skupiny B.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.